Xiaomi çok zor durumda kaldı, yakında TOGG gibi kura ile dağıtmaya başlayacaklar

Xiaomi‘nin yeni otomobil modeli SU7‘nin tanıtımı büyük ilgi gördü. Kısa süre içinde 100.000’den fazla ön sipariş alındığını açıklayan Xiaomi‘nin kurucusu Lei Jun, onaylanmış siparişlerin 40.000’i aştığını belirtti. Xiaomi, üretim kapasitesinin bu talebi karşılayamayacağını öngörerek, müşterilere siparişlerinde değişiklik yapma fırsatı sunuyor. Özellikle 19 Nisan saat 09:00 itibarıyla başlayacak 24 saatlik bir süre zarfında, kullanıcılar Xiaomi Car App üzerinden araçlarının özelliklerinde değişiklik yapabilecekler.

Bu süreçte, müşteriler aracın modelinden özelleştirmelerine kadar birçok farklı değişiklik yapma imkanı bulacak. Başarılı bir şekilde yapılan bu değişiklikler, üretim planlarının yeniden düzenlenmesine ve tahmini teslimat sürelerinin güncellenmesine olanak tanıyacak.

Xiaomi çok zor durumda kaldı, yakında TOGG gibi kura ile dağıtmaya başlayacaklar

Şirket, fabrikasının tam kapasite çalıştığını ve tedarik zinciri ortaklarıyla işbirliği içinde siparişlerin mümkün olan en kısa sürede teslim edilmesi için çalıştığını açıkladı.

Xiaomi, üretim hızını artırmak için tedarikçilerden aylık 10.000 araç üretim kapasitesine ulaşmalarını istemişti. Başlangıçta Mart 2024 itibarıyla aylık 3.000 araç üretimi hedeflenirken, bu sayının Nisan ayında 4.000 ila 5.000 arasına çıkması ve yıl sonuna kadar 6.000’e stabil hale gelmesi bekleniyordu. Ancak beklenenden fazla sipariş alınması, planlanan üretim hedeflerinin üzerinde gerçekleşmesine neden oldu ve bu durum teslimat süreçlerinin uzamasına yol açabilecek gibi görünüyor. Xiaomi bu hamle ile üretim engellerini aşmayı ve siparişleri daha verimli bir şekilde yönetmeyi hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x