Tahliye kararıyla evden atıldılar, 2 gündür sokakta yaşıyorlar

Eskişehir’in Tepebaşı ilçesinde yer alan Çamlıca Mahallesi’nde eşi ve 11 yaşındaki kızlarıyla birlikte yaşayan Murat Çolak, çalıştığı inşaatta geçen yıl kaza geçirdi.

Gerekli ameliyatları olamadığı için eski sağlığına kavuşamayan ve yüzde 14 engelli raporuna sahip olan Çolak, oturduğu evin kirasını da karşılayamaz hale geldi.

Çolak ailesi, mağduriyetlerini anlayışla karşılayan eski ev sahiplerine ellerine para geçtikçe ödemeler yaprak kira borçlarını kapattı.

Ancak satılan evin el değiştirmesinin ardından aile çok daha zorlu günler geçirmeye başladı.

Yeni ev sahibiyle anlaşmazlık yaşayan Çolak, iyileştikten sonra çalışmaya başlayacağını söylese de mülk sahibinin imzalattığı sözleşme sonrası icrayla karşı karşıya kaldı.

Murat Çolak ile ailesi 2 gün önce de zorla oturduğu evden çıkarıldı.

2 GÜNDÜR SOKAKTA KALIYORLAR

Tahliye edildikleri evin önünde yaşamaya başlayan ve beslenme ihtiyaçlarını 2 gündür komşularının desteğiyle karşılayan Çolak ailesi, yardım istedi.

35 yaşındaki Murat Çolak, ailesiyle birlikte yaşadıklarını şu şekilde anlattı:

“Bacağımda rahatsızlık var, ameliyat olamadım. Geçen yıl iş kazası geçirdim. Önceki ev sahibimiz mağduriyetimi kabul etmişti. Ona kira borcum da yoktu. Daha sonra evini sattı. Yeni ev sahibine de mağduriyetimi anlattım, çalışıp ödeyeceğimi söyledim. Kendimi toparlayana dek müsaade istedim. Bize sözleşme imzalattılar. Bizi icraya verdiler daha sonra. 1 buçuk ay sonra tahliye kararı geldi. Mağduriyetime rağmen ısrarla evden çıkmamı istediler. En son çilingirle girerek zorla çıkarttılar. 2 gündür bu haldeyiz. Burada kalıyoruz, komşularımız yardımcı oluyor. Gelirim olmadığı için bundan önce de komşularım yardımcı oluyordu. Şuradaki kanepede yatıyoruz. Komşularımız yeme içmeyi getiriyor. Kendimiz bir şey yapamıyoruz. Komşularımız çayımızdan kahvaltımıza kadar getiriyor. Yetkililerden bize yardımcı olmalarını, ev sağlamalarını istiyoruz. Ben ameliyat olana kadar en azından yardımcı olurlarsa iyi olacak. Herhangi bir gelirim ya da sigortam yok. İş arıyorum hasta olmama rağmen. Her şeyi göze aldım. Eşim ve çocuğum dışarda kalmasın istiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x